Belgelendirme


Eğitim ve teknolojik gelişmelere bağlı olarak daha bilinçli toplumlar oluşmakta; hayat kalitesi, yüksek standart hizmet ve konforlu yaşama arzusu her geçen gün daha da fazlalaşmaktadır.

Ancak günümüz insan en çok sağlığına dikkat etmekte, bütün yaşamsal aktivite ve gereksinimlerini bu doğrultuda planlamaktadır.

Globalleşmiş ve her yere kolay bir şekilde ulaşmanın mümkün olduğu dünyamızda, bu bilinç içerisinde yaşamak, beklenti ve istekleri karşılayacak hizmetler almak ve doğru ürünleri tüketmek için, bilinçli toplumların olduğu ülkeler çeşitli birlik ve örgütler kurarak bu durumu denetim altına almayı başarmışlardır.

Bunların en önemlileri; Avrupa Birliği, Gümrük Birliği, Madrid Protokolü ülkeleridir. Bütün bu oluşum içerisinde yer alan ülkeler, belirlenen kalite ve standartlara uygun; üretim, hizmet ve pazarlama yapma zorunluluğu kapsamına alınmış ve bunun yaptırım gücü olarak da çeşitli kuruluşları görevlendirmiştir.

Kısacası, üretimini yaptığınız ürünün hizmet alanı ve sektörü ne olursa olsun, bu toplulukların belirlediği ölçü ve standartlara uymadan pazarlama ve ticaretini yapamazsınız.

Büyümenin, gelişmen ve dünya çapında bir marka olmanın tek yolu budur. ISO9001, ISO14001, ISO22000, HACCP, ISO/IEC27001, OHSAS18001, ISO13485, ISO100O2, CE, ROHS gibi kalite belgelerini alan ürünler, belirlenen kalite ve standartlara uygun olan, insan ve çevre sağlığına hiçbir zararı dokunmayan ürünler anlamına gelir ve Yüz elliye yakın ülkede ticaretinin yapılabileceği anlamını taşır.

Bu sayıda ülkelerin milyonlarca hatta milyar nüfusu içerisinde bu hizmeti tek bir kuruluşun vermesi elbette ki imkansızdır.

Bu nedenle bu birlik içerisinde yer alan ülkelerin belirli kuruluşlarına yetki verilir ve denetimin yapılarak, uygun görülenlere belge vermesi konusunda atamaları yapılır.

Ülkemizde belgelendirme konusunda yetkili olan; JAS-ANZ, UKAS, TURKAK, DAR, gibi akreditasyonlar ve akrediteli; Alberk, SGS, Prosert TUV cert, SZUTEST, Universal sertifikasyon, MEYER, WCS gibi kuruluşlardır.

Büyümek ve dünya çapında ticaret yapabilmeniz için gerekli olan bu belgeleri almanız için danışmanlık ve rehberlik hizmeti vererek en doğru adımları atmanızı biz sağlıyoruz.

Sahip olduğunuz bilgi bu alanda yetersiz kalıyor ve bir rehber ihtiyacı hissediyorsanız yada bu prosedür ve işlemlerle hiç uğraşmadan en kolay ve olumlu sonuçlara ulaşmak arzusundaysanız bu sektörde uzun yıllardır hizmet veren ve sayısız başarılı deneyimlere imza atan firmamızla çalışmalısınız.

Profesyonel kurumsal yapısı, alanında uzman danışman vekilleri ve yılların verdiği deneyimlerle, hatasız ve en kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyoruz.

Güncel Kampanyalar