CE Belgelendirme


Daha yüksek standartlarda ve kaliteli yaşamayı seçen, ticaret ortamında bir arada yaşayıp aynı kurallara ve kanunlara sahip olmanın getireceği avantajları göz önünde bulundurarak bir topluluk oluşturan Avrupa ülkelerinin, bu çerçevede uyguladığı yaptırımlardan ve getirdiği kurallardan bir tanesi de CE Belgesidir.

Conformite European’ın kısa yazılışı olan, Türkçe karşılığı ise Avrupa Normları anlamına gelen bu ibarenin açılımı; belirlenen normlara uygun üretim, paketleme ve pazarlama yapıldığı insan ve çevre sağlığına hiçbir zarar vermeyeceği anlamındadır.

Avrupa Birliği ve Gümrük Birliği ülkelerini bağlayan bir nevi kalite belgesi olan CE yalnızca tarım ürünleri için uygulanmaz, geri kalan her türlü ürün için CE belgesi bulundurma zorunluluğu vardır.

Düşük risk gurubu ve yüksek risk gurubu ürünler olmak üzere iki kategoride değerlendirilen, düşük riskli ürünlerin imalatını ve sayışını yapan kuruluşların kendi çabaları ile standartları yakaladıktan sonra kendisinin ürün üzerine iliştirebileceği CE belgesi, yüksek risk gurubunda olanlar için geçerli ve bu kadar basit değildir.

Diğer kalite belgelerinde olduğu gibi bunda da topluluğun ülkelerde görevlendirdiği kuruluşlar devreye girer.

Bu alanda ülkelerde yetkili olan Notified Body kuruluşlarıdır.

Belge ancak bu kuruluşların denetimlerinden geçtikten sonra onaylanarak ürünlere iliştirilebilir.

Avrupa pazarında kendisine yer bulmak ve bu pastadan payını almak isteyen her kuruluş için olmazsa olmaz önceliklerden birisi olan bu belgeye sahip olmak için üretim ve paketlemenin yanı sıra taşıma şartlarında uygunluk da önem arz etmektedir.

Bu konuda yeterli bilgi olmayan ve danışmanlık ihtiyacı duyan herkese danışmanlık hizmeti veren, tescil ve kalite belgeleri konusunda uzman olan firmamız, sadece danışmanlık hizmeti ile kalmayıp, bu süreçlerde zahmet çekmek istemeyen v kurallara uygun adımlar atmayı dileyenler için vekillik hizmeti de sunarak bütün aşamaları biz yöneterek sonuca bağlıyoruz.

Üretim yapılan ve verilen hizmetlerin alanlarına göre standartlara bağlanan bütün ISO belgelerinde olduğu gibi CE belge alımında da en iyi yardımcınız biziz. Gebze Patent Firması ve diğer bütün belgelendirme işlemleri için bizi arayın.

Güncel Kampanyalar